ua ru
Місце народження

Народився 13 квітня 1961 року в м. Володимир.

Освіта

У 1985 році у Московському інженерно-фізичному інституті отримав спеціальність «Атомні електростанції і установки».

У 2003 році Петро Котін закінчив Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління» за спеціальністю «Менеджмент організацій».

У 1997 році в Українській Академії Державного управління При Президентові України. Дніпропетровський філіал. Регіональний центр підвищення кваліфікації держслужбовців і керівників державних підприємств, установ й організацій.

У 1997 році у Харківському інституті підвищення кваліфікації отримав спеціальність «‎Економіка підприємства»‎.

Кар'єра

Після закінчення навчання в 1985 році був прийнятий на посаду оператора реакторного цеху Запорізької АЕС. Пройшов усі щаблі оперативного керування, працював у сфері міжнародної діяльності.

В дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» очолював блок виробництва, брав участь у міжнародних проектах, неодноразово залучався як експерт до місій ВАО АЕС та МАГАТЕ.

27 серпня 2019 року наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» був призначений на посаду генерального директора ВП «Запорізька АЕС».

З 2 квітня 2020 року згідно з Розпорядженням Кабінету міністрів України від 29 березня 2020 року № 361-р, Наказами Мінекоенерго та ДП "НАЕК "Енергоатом" приступив до виконання обов`язків президента Компанії.

Міжнародна діяльність

Визнаний експерт світового рівня в галузі ядерної та радіаційної безпеки. З 2014 р. по 2018 р. на запрошення Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) брав участь в місіях перевірки експлуатаційної безпеки (OSART) на АЕС світу, був провідним експертом або очолював напрямок перевірки «експлуатація» на:

АЕС Пакш (Угорщина), 2014 р.

АЕС Чашма (Пакістан), 2015 р.

АЕС Голфеш (Франція), 2016 р.

АЕС Чернавода (Румунія), 2016 р.

АЕС Кршко (Словенія), 2017 р.

АЕС Барака (ОАЕ), 2017 р.

АЕС Ловііза (Фінляндія), 2018 р.

На запрошення МАГАТЕ виступав з презентаціями та навчальними лекціями на різних площадках світової атомної енергетики: Семінар для латиноамериканських операторів АЕС (Бразилія, Мексика, Аргентина), «Організація служб незалежного нагляду на АЕС» (лектор, Бразилія, 2017 р.) Семінари щодо підготовки АЕС до проведення місій OSART МАГАТЕ (лектор, Нововоронезька АЕС, 2015 р.; АЕС Богуніце, Словаччина, 2016 р., Ленінградська АЕС, 2017 р.) Міжнародна конференція по людському фактору і організаційним аспектам забезпечення ядерної безпеки «30 років культури безпеки» (запрошений спікер – авторська доповідь «Розвиток і посилення культури безпеки на українських АЕС. Досвід «ДП «НАЕК «Енергоатом», МАГАТЕ, Відень, Австрія, 2016 р.).

Нагороди

Нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник атомної енергетики», «Відмінник атомної енергетики», відзнакою «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» та відзнакою за спорудження «2-го енергоблоку ХАЕС».

24.12.2020

Джерела сюжетів

Новини з "Котін Петро Борисович"

Т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом»
Більше новин