На 83-му році життя помер екс-глава СБУ Леонід Деркач

Пішов із життя Леонід Деркач — генерал армії України, голова Служби безпеки України з 1998 по 2001 рік.

Народився Леонід Васильович 19 липня 1939 року у Дніпропетровську. Працювати почав у 1957 році на підприємстві ракетної промисловості п/с 186 (Південному машинобудівному заводі). Пройшов шлях від слюсаря до старшого інженера-технолога.

У березні 1972 року перейшов до Управління КДБ УРСР у Дніпропетровській області.

З листопада 1991 року перейшов до Дніпропетровського обласного управління Служби безпеки України. З квітня 1998 року до лютого 2001 року був головою Служби безпеки України. На цей період прийшлося вбивство Гонгадзе та зародження руху “Україна без Кучми”. У СБУ багато хто згадує його з подякою за вирішення соціальних питань. А головне — його товариші по службі завжди казали, що “на руках Деркача немає крові”.

Військове звання Генерал армії України отримав 23 серпня 2000 року.

Різним він був, Леонід Васильович: приятелем Севи Могилевича (російського кримінального авторитету), автором величезної кількості детективних романів, великим любителем тварин (в нього був свій зоопарк і безліч голубів).

На пенсії генерал тривалими періодами проживав у США. Останні два тижні життя Леонід Деркач перебував у клініці Тодурова. Син Леоніда Деркача, Андрій, близько дружить із Тодуровим і неодноразово відвідував із ним Афонський монастир.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета

Источники сюжета