Восьмирічну жительку Бразилії визнали наймолодшим астрономом

Восьмирічну Ніколь Олівьєра з Бразилії офіційно визнали наймолодшим астрономом у світі. За її словами, вона вже знайшла 18 астероїдів і дала їм імена на честь бразильських вчених і членів своєї сім'ї, повідомляє Science alert.

Олівьєра бере участь в проєкті «Мисливці за астероїдами». Проєкт проходить в рамках програми для цивільних вчених «Міжнародне співтовариство з астрономічних пошуків», пов'язаній з NASA в партнерстві з урядом Бразилії.

Дівчинка розповіла, що вона вже виявила 18 астероїдів, але відкриття ще потрібно підтвердити. Якщо це станеться, Олівьєра стане наймолодшою людиною у світі, якій вдалося відкрити астероїд. Вона поб'є рекорд 18-річного італійця Луїджі Санніно.

Цього року родина Ніколь переїхала за 620 кілометрів від рідного міста, оскільки дівчинка отримала стипендію на навчання в престижній школі.

«Коли їй було два роки, вона підняла руку до неба і сказала: «Мамо, дай мені зірку». Ми зрозуміли, що пристрасть до астрономії це щось серйозне, коли вона попросила телескоп в подарунок на четвертий день народження. Я навіть не зовсім розуміла, що таке телескоп», - розповіла мама Ніколь Зілма Янка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Дівчинка так хотіла отримати телескоп, що сказала, що готова обміняти його на все наступні святкування днів народження. Але ця покупка була занадто дорогою для її сім'ї, тому вона отримала бажаний подарунок тільки на сьомий день народження, після того, як всі друзі скинулися грошима.

Астрономи виявили дуже рідкісну планету з трьома сонцями

Ніколь вже поступила на курс для астрономів, мінімальний вік навчання в якому починався з 12 років. У неї є канал на YouTube, на якому вона публікує інтерв'ю з відомими астрономами. На нього підписано майже три тисячі користувачів.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета