Стефанчук і Арахамія заговорили в унісон про зміну регламенту Ради

Ретроградна позиція Разумкова "слуг" не влаштовує. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія і заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявили про намір змінити регламент Ради, оскільки він застарів і не відповідає Конституції України. Про це вони повідомили під час виїзного засідання в Трускавці 1 жовтня.

Стефанчук зазначив, що в регламенті досі не прописані деякі процедури по окремих призначеннях, які були визначені в Конституції.

"Друге - дуже багато всередині є взаємовиключних норм. Але ми як органи державної влади, відповідно до 19 статті Конституції, повинні діяти в межах способів і порядку, встановлених законом", - підкреслив Стефанчук, передає "Суспільне".

Він зазначив, що всупереч звинуваченням окремих політиків, "закон про олігархів" був прийнятий з дотриманням чинного регламенту Ради.

Глава фракції Арахамія також вказав на те, що зміни в регламент потрібно внести для оптимізації розгляду правок. Він закликав голів фракцій створити робочу групу, щоб виробити нову процедуру голосування.

"Є день дебатів, і ти кажеш, сьогодні будемо по законопроекту такому-то... Люди сперечаються, кожен може свою думку донести, захистити... Тобто всі атрибути політика зберігаються. А наступного дня - голосування, і там ніхто нічого не обговорює, а просто називають правку і натискають. Це ж оптимізація процесу. Я вважаю, що треба наполягати саме на такому регламенті", - пояснив Арахамія, повідомляє "Укрінформ".

Він додав, що голова ВР Дмитро Разумков не хоче міняти регламент і назвав спікера "ретроградом".

Відзначимо, раніше Стефанчук і Арахамія в один голос критикували Разумкова за те, що він відправив "закон про олігархів" на розгляд до Венеціанської комісії.

Пізніше Арахамія став ініціатором збору підписів за відставку спікера ВРУ.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета