Колишнього чиновника РНБО підозрюють в державній зраді

Контррозвідка встановила зв'язок чиновника з іноземними спецслужбами. В СБУ повідомили про завершення досудового розслідування відносно колишнього чиновника Адміністрації Президента України та Апарату Ради національної безпеки і оборони, якого звинувачують у державній зраді, інформує прес-центр СБУ в п'ятницю, 1 жовтня.

За даними контррозвідки, екс-чиновник передавав представникам іноземної спецслужби секретну інформацію про вищі органи влади.

За даними слідства, чиновник був завербований іноземною спецслужбою на шкоду державній безпеці України. Його зарубіжних «кураторів» цікавили відомості держтаємниці, до яких він мав допуск.

Зараз колишньому чиновнику вручили обвинувальний акт. Матеріали кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України направлено до суду. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

Раніше повідомлялося про те, що мешканця Житомирської області засудили до 8 років позбавлення волі за шпигунство на користь Росії. Обвинувачений зізнався в роботі на ФСБ і розвідувально-підривній діяльності за завданням держави-агресора.

Слідство встановило, що 22-річний громадянин України був завербований ФСБ і збирав інформацію про військові частини Житомирщини. Він знімав на відео об'єкти підрозділів Сил спеціальних операцій і готував детальні схеми територій військових частин із зазначенням місцеперебування контрольно-пропускних пунктів, місць паркування транспортних засобів тощо.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета