Україна розгорне транзит газу в сторону Польщі, Словаччини і Румунії - Оператор ГТС

Через втрату угорського напрямку Україна позбулась і віртуального реверсу. Україна переорієнтує реверсні поставки газу в польський, словацький і румунський напрямки через відмову Угорщини використовувати українську ГТС. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявила директор з питань взаємодії з держорганами і міжнародними організаціями Оператора ГТС Ольга Белькова.

Вона зазначила, що саме угорський напрямок був одним з найперспективніших для того, щоб імпортувати газ в режимі віртуального реверсу в Україну.

"На жаль, наша система і сьогоднішня ситуація така, що без наявності фізичного транзиту ми втрачаємо можливості віртуального реверсу... Відповідно, зараз ми обмежені в своїх можливостях і будемо змушені переорієнтувати всі свої угоди на інші точки з'єднання - з Польщею, Румунією, Словаччиною", - пояснила Белькова.

Газова незалежність України це нарощування власного видобутку і скорочення споживання газу - експерт

Як повідомлялося, "Газпром" в п'ятницю почав поставляти газ в Угорщину і Хорватію за новим маршрутом через "Турецький потік" і далі за національними газотранспортним системам Болгарії, Сербії та Угорщини.

Раніше російський монополіст заявляв, що всього з Угорщиною було укладено два контракти, сумарний обсяг по ним - до 4,5 млрд куб. м в рік, термін дії кожного з контрактів становить 15 років.

Детальніше про ситуацію з поставками газу читайте в статті "Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і «Газпромом»?"

 

 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета