Голова Ради суддів: «Станом на 1 жовтня РСУ не отримала жодної заявки на делегування в Етичну раду»

Станом на 1 жовтня Рада суддів України нібито не отримала жодної заявки на зайняття посад в Етичній раді, створеній для очищення Вищої ради правосуддя, заявив голова РСУ Богдан Моніч під час Х Щорічного суддівського форуму «Незалежна судова влада — фундамент держави в умовах турбулентності». Щоправда, Рада суддів ще у вересні провалила голосування за делегування своїх представників до Етичної ради, чим заблокувала основну частину судової реформи в Україні.

«Ми працюємо над тим, щоб до кінця жовтня делегувати своїх представників до Етичної ради. До 21 жовтня приймаємо документи», - зазначив Моніч.

Водночас голова РСУ стверджує, що закон про обрання нових членів ВРП, яким і передбачено створення Етичної ради, нібито може містити ознаки неконституційності. Водночас Моніч запевнив, що Рада суддів виконуватиме положення документу.

«Ми не говоримо, що треба змінити закон. Ми розуміємо, що на це немає політичної волі. Ми говоримо, що, можливо, сама Етична рада передбачить процедуру оцінки чинних членів ВРП таким чином, щоб не зупинити роботу Вищої ради правосуддя», - заявив голова РСУ.

Раніше голова Верховного Суду Валентина Данішевська, заявила про те, що Етична рада не повинна мати повноважень зупинити правосуддя в Україні. Вона хоче, аби Етична рада спочатку допомогла здійснити добір кандидатів. І лише потім, за її словами, можна говорити про те, «щоб запропонувати деяким членам ВРП пройти перевірку або звільнитися». Раніше вже повідомлялося про те, що Данішевська намагається зірвати судову реформу.

В ОПУ с послами G7 и ЕС обсудили ситуацию вокруг Совета судей и Этического совета при ВСП

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради. Увійти до неї забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак 13 вересня РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

За даними DEJURE, Рада суддів цілеспрямовано затягує формування Етичної ради й ставить під загрозу проведення судової реформи в Україні. Згідно з голосуванням Ради суддів, кандидати мають право на подачу документів з 22 вересня по 21 жовтня 2021 року включно. За це Положення і терміни проголосували 27 членів Ради суддів.

Своєю чергою посли країн «Великої сімки» закликали Раду суддівоголосити своїх кандидатів до Етичної ради. Також про необхідність якомога швидшого запуску органу, покликаного очистити ВРП, заявив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета