Суддя КСУ Касмінін подав до Окружного адмінсуду позов проти НАЗК

Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) відкрив провадження в адміністративній справі, ознайомившись з позовною заявою судді Конституційного суду України (КС) Олександра Касмініна до Національного агентства з протидії корупції (НАЗК).

Про це повідомляє пресслужба Окружного адмінсуду.

Виробництво буде розглядатися суддею без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами.

"Позивач просить ОАСК визнати протиправним і скасувати рішення НАЗК про затвердження висновку про виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, складеного за результатами проведення повної перевірки його декларації 2020 року. Олександр Касмінін просить суд визнати протиправним та скасувати довідку про результати проведення повної перевірки декларації за минулий рік", - випливає з повідомлення.

ДБР завершило досудове розслідування Тупицького

Також Касмінін просить зобов'язати НАЗК відкликати з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) висновок Нацагентства і матеріали повної перевірки його декларації.

Нагадаємо, НАЗК заявило про виявлення ознак кримінального злочину в деклараціях топ-чиновників. Мова про документи судді КСУ, народного депутата і двох депутатів місцевих рад.

Порушення виявили у декларації Олександра Касмініна - судді Конституційного суду України. Недостовірні відомості - 2,4 млн гривень. Декларант не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2.

Всього з початку року виявили 19 декларацій з ознаками кримінального правопорушення, в які внесли недостовірні відомості в цілому на 343 млн гривень.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав указ про конкурсну комісію для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду. Про це повідомляє пресцентр Офісу президента.

Згідно з документом, керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак повинен у десятиденний термін внести пропозиції щодо персонального складу цієї конкурсної комісії.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета