Тарифний меморандум: ZN.UA публікує текст документа

Напередодні між урядом і місцевим самоврядуванням був підписаний Тарифний меморандум, який гарантує непідняття ціни на газ. ZN.UA зі своїх джерел отримала текст документа.

Як писала редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, проведення Конгресу регіональної та місцевої влади, а також урочисте укладання меморандуму призначалося і переносилося двічі. Спочатку це мало відбутися 15 вересня, потім 21-ого.

При цьому, якщо уряд, бажаючи заспокоїти людей, спочатку озвучив єдину ціну для населення - 7,4 грн за кубометр, то фіксувати ціну на газ для бюджетних установ категорично відмовився. Однак для місцевої влади було важливо, щоб для обігріву садків, шкіл, лікарень, а також будівель територіальних органів виконавчої влади не довелося купувати у НАКу газ за захмарними цінами.

Своєю чергою глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пропонував мерам підписати, по суті, чистий аркуш, в той час, як кон'юнктура на ринку обіцяла не 11,2 грн за куб (як просили мери), а всі 30 грн. Правда, звідки брати гроші, місцевій владі ніхто так і не пояснив.

Теплопостачальники вже незадоволені Меморандумом про непідвищення тарифів на опалення

Третя спроба укладення меморандуму висіла на волосині буквально до ранку 30 жовтня. Переговори в ОПУ і Кабміні тривали всю ніч. Члени правління Асоціації міст України закінчили голосування за пів години до початку засідання Конгресу. Але в підсумку меморандум таки підписали.

Глава уряду підтвердив, що згідно з меморандумом, вище 8 грн за куб населення за газ не платитиме. Як результат тарифи на тепло і гарячу воду залишаться на колишньому рівні. Влада зобов'язується безперебійно постачати газ міським комунальним підприємствам, а також підтримати субвенціями громади, які не зможуть платити. У бюджеті громад залишиться 13,44% спірного акцизу на паливо. Місцеве самоврядування отримає компенсацію у вигляді 4% НПФО, а також держава зобов'язується погасити різницю в тарифах, списавши 30 млрд боргів комунальних підприємств за газ, накопичених у 2016-22 рр.

Фінальну цифру фіксовану ціну на газ (11,2 грн за куб - просили мери) для бюджетних установ на Конгресі так і не озвучили. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль тільки сказав, що принципова домовленість про фіксовану ціну є. Але як видно з документа НАК дотягнув планку до 13,6 грн за куб без ПДВ (16,8 грн за куб з ПДВ).

Про всі подробиці газової угоди Банкової та місцевої влади читайте у статті Інни Ведернікової «Тарифний меморандум замість «тарифного майдану»?».


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета