Завдяки COVID-19 Путін став майже «невидимим» — The Economist 

Схоже, російський президент не довіряє своїй вакцині. Після перемог на Олімпіаді у Токіо, російські спортсмени готувалися до прийому у президента РФ Володимира Путіна, але перед цим їм сказали, що вони проведуть тиждень на карантині, пише The Economist.

«Я все ще не можу повірити, що мені доведеться сидіти в одній кімнаті цілий тиждень», - написала в соціальних мережах гімнастка Ангеліна Мельникова.

Але ця вимога не була новою: вищі чиновники, журналісти та навіть ветерани Другої світової війни мусили самоізолюватися, перш ніж потрапити на зустріч до людини, яка очолює Росію більше двох десятиліть.

Коли в березні минулого року Росія вперше зафіксувала сплеск випадків коронавірусу, Путін відвідав головну московську лікарню з пацієнтами COVID-19. Камери державного телебачення зафіксували, як він робив селфі з персоналом і тиснув руку головному лікарю Денису Проценку.

«Жоден глава держави досі не наважувався підійти так близько до COVID-пацієнтів», - сказав головний пропагандист Кремля Дмитро Кисельов у своєму випуску новин.

Але протягом кількох місяців після цього, схоже, жоден світовий лідер не був настільки обережним, захищаючись від вірусу.

Через кілька днів після «візиту» президента до лікарні Проценко оголосив, що сам захворів на COVID-19. Після цього Путін зупинився у своїй резиденції за межами Москви, контролюючи чиновників за допомогою відеозв'язку, коли його рейтинги падали.

Для того, щоб зустрітися з Путіним, відвідувачі резиденції повинні були пройти спеціальну «процедуру дезінфекції». Опозиціонер Олексій Навальний, який зараз перебуває у в'язниці, придумав нове прізвисько для свого політичного ворога: «дід у бункері».

У березні BBC повідомили, що Кремль витратив 85 мільйонів доларів на «карантинне проживання» для персоналу та відвідувачів Путіна, а також на інші заходи для забезпечення його «добробуту».

Ця цифра стає ще більш вражаючою, якщо врахувати, що Росія має власну «ефективну вакцину» від коронавірусу ще з серпня минулого року. Сам президент схвалив випуск Sputnik V.

14 вересня Путін оголосив, що піде на самоізоляцію після того, як у його найближчому оточенні були виявлені випадки коронавірусу, менш ніж через три місяці після того, як він отримав щеплення.

Він вийшов із самоізоляції через два тижні, провівши зустріч з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом 29 вересня. Але москвичі точно не очікують побачити його особисто найближчим часом, резюмує видання.

Встреча Зеленского с Путиным может состояться зимой — СМИ

Росія посідає п'яте місце за кількістю зареєстрованих випадків COVID-19. Згідно з останніми даними, в країні зареєстровано більше семи мільйонів випадків захворювання.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета