G7 закликає якнайшвидше оголосити кандидатів до Етичної ради

Процес очищення ВРП називають "історичною реформою".  Посли країн "Великої сімки" звернулися до Ради суддів України. Вони знову закликають оголосити своїх кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя. На додачу зробити це просять якнайшвидше.

"Посли країн G7 продовжують підтримувати процес всебічної судової реформи в Україні. На вчорашній дискусії, що проходила в Офісі президента України, вони повторили свій заклик до Ради суддів оголосити своїх кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя якомога швидше", - йдеться в повідомленні пресслужби послів G7 у Києві на сторінці у Твіттер. 

Там також закликають "здібних та чесних" юристів-кандидатів власноруч подати свої заявки. Так вони зможуть долучитися до міжнародних експертів і разом з ними працювати над "історичною реформою". 

Посли країн G7 продовжують підтримувати процес всебічної судової реформи в Україні. На вчорашній дискусії, що проходила в Офісі Президента України, вони повторили свій заклик до Ради суддів оголосити своїх кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя якомога швидше. 1/2

— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) October 1, 2021

В рамках судової реформи в Україні необхідно терміново створити Етичну раду - глава Венеціанки

Етична рада - орган, яких буде працювати за участі міжнародних експертів. Ключова роль полягає в очищенні Вищої ради правосуддя (ВРП).

Нагадаємо, за даними DEJURE, Рада суддів цілеспрямовано затягує формування Етичної ради й ставить під загрозу проведення судової реформи в Україні. Згідно з голосуванням Ради суддів, кандидати мають право на подачу документів з 22 вересня по 21 жовтня 2021 року включно. За це Положення і терміни проголосували 27 членів Ради суддів.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета