Ціна газу в Європі встановила новий рекорд

Вартість ресурсу збільшилася майже до $1200/тис. куб. м. Ціна листопадового ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сьогодні вранці, 1 жовтня, досягла 100 євро за МВт/год, або $1197 за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані цієї біржі.

Зростання цін стимулюють, по-перше, низькі запаси газу в сховищах Європи. По-друге, дефіцит поставок газу (по газопроводах і в зрідженому вигляді). У цих умовах Європа змушена конкурувати за СПГ з преміальним ринком Азії.

Середнє значення контракту "на день вперед" у вересні на хабі TTF в Нідерландах - головною газовою майданчику Європи - склало $759 за тисячу кубометрів.

Відзначимо також, що котирування на газ в Європі нерозривно позначаються на цінах на акції "Газпрому". Російський монополіст виграє від ситуації, що склалася.

"Газпром" зупинив транзит газу до Угорщини через територію України

Нагадаємо, що ціна на газ в Україні залежить від вартості ресурсу в Європі. До речі, ціна на природний газ на «Українській енергетичній біржі»  ТБ УЕБ) 17 вересня подолала рівень в 30 тис. грн за тисячу кубометрів (з урахуванням ПДВ та на умовах передоплати).

Як писало ZN.UA, ціна природного газу в Європі вже побила всі можливі рекорди і досягла історичного максимуму. Але опалювальний сезон ще навіть не почався, і прогнозувати, до якої максимальної позначки може наблизитися вартість блакитного палива на європейських ринках, зараз дуже важко.

Детальніше читайте в тексті Марії Якуб і Олександра Харченко «Чому в Європі зростає ціна газу і скільки заплатять за тепло українці?»


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета