"Газпром" зупинив транзит газу до Угорщини через територію України

Російський "Газпром" з початку поточної газових доби - 1 жовтня 7:00, - зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини. Про це повідомила прес-служба Оператора ГТС України.

Відзначається, що заявки на транзит не надійшли, хоча потужності з України в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік - з жовтня 2021 рік по 30 вересня 2022, - в розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

Оскільки імпорт газу з Угорщини в Україну відбувався шляхом віртуального реверсу, поставки з Угорщини без транзиту неможливі.

"Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушила зобов'язань. Більш того, український маршрут - найбільш економічно вигідний, оскільки є найкоротшим шляхом поставки газу в Угорщину", - заявив глава ОГТСУ Сергія Макогона.

"Газпром" може обмежити або зупинити транзит газу до Угорщини через Україну в жовтні - Макогон

27 вересня МЗС України заявив, що Угорщина підписала новий довгостроковий контракт з російським «Газпромом» на постачання 4,5 млрд кубометрів газу в обхід України. Тоді Дмитро Кулеба заявив, що Угорщина зробила негативний вчинок в рамках українсько-угорських відносин. Він пообіцяв, що відповідь України буде рівнозначний .

Також Кулеба закликав Угорщину не "розкручувати емоції» через виникнення кризи. Угорщина могла б укласти економічно вигідний договір, але не в обхід України.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета