Європейський Союз слідом за Францією призупиняє переговори з Австралією

У той же час президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в знак солідарності з Францією висловлювала сумнів, що ЄС укладе торговельну угоду з Австралією. Європейський Союз припиняє переговори з Австралією про торговельну угоду після її відмови від угоди з Францією по підводним човнам на користь США, передає Reuters.

Про відкладення переговорів повідомив міністр торгівлі Австралії Ден Техан.

«Я зустрінуся зі своїм колегою з ЄС Валдіс Домбровскіс на наступному тижні, щоб обговорити 12-й раунд переговорів, який тепер відбудеться не в жовтні, а в листопаді», - заявив він, відмовившись уточнити, яку роль в цьому зіграло скасування угоди про підводні човнах.

Австралія ризикує отримати підводного човна на 10 років пізніше через нового союзу - представник Міноборони Франції

Минулого місяця Австралія скасувала угоду на суму 40 млрд доларів з французької Naval Group із закупівлі підводних човнів на користь контракту про постачання не менше восьми атомних підводок з використанням технологій США і Великобританії.

Франція відкликала своїх послів із США та Австралії, назвавши цей крок ударом в спину.

Президенти США і Франції Джо Байден і Еммануель Макрон провели переговори, після чого посол повернувся в країну. Однак Франція продовжує демонструвати розчарування. За словами Макрона, Європа повинна відстоювати свою незалежність від США.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета