З 1 жовтня Україна перейшла на електронні лікарняні: як це працює

У ВР заявляють, що впровадження електронних лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією. З 1 жовтня оформлення всіх лікарняних буде відбуватися виключно з внесенням даних в електронну систему охорони здоров'я, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в Telegram.

За його словами, станом на 27 вересня 137 тис медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис медустанов уже оформляють електронної лікарняні, з початку роботи системи створені майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Всього 100 лікарень поки не змогли налаштуватися на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб "підключити" ці заклади до електронної системи.

"Електронна система дозволяє перевірити, скільки і кому той чи інший лікар лікарняних листів. Адже кожен документ повинен бути затверджений власної електронним підписом медпрацівника", - написав Радуцький.

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в 1 вересня 2021 відомчі лікарні повинні підключитися до електронної системи охорони здоров'я, щоб мати можливість генерувати електронної лікарняні. Для того, щоб лікар оформив електронний листок непрацездатності, пацієнту потрібно особисто прийти на прийом.

Як буде працювати система електронних лікарняних

Сімейний лікар повинен створити електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність в Реєстрі та підписати його кепом (кваліфікована електронний підпис).

Пацієнт отримає про це повідомлення від системи E-health.

Потім лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду, де формується електронний листок непрацездатності. Пацієнт також отримує повідомлення на телефон від ПФУ.

Оформив "лівий" лікарняний: З НАБУ вже звільнили підозрюваного в шахрайстві детектива

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планував ввести електронний лікарняний ще до квітня 2020 року. У лютому 2021 року Верховна Рада підтримала постанову про введення електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета