Cистема охорони здоров'я Афганістану - на межі колапсу - Червоний Хрест

Після приходу до влади талібів, серйозно постраждала не тільки економіка країни, а й сектор охорони здоров'я через відтік іноземних інвестицій. Глава підрозділу Міжнародного комітету Червоного Хреста в Азіатсько-тихоокеанському регіоні Олександр Матеу розповів, що система охорони здоров'я Афганістану перебуває на межі колапсу, передає " Інтерфакс " з посиланням на європейські ЗМІ.

"Люди можуть погодитися пропрацювати без зарплати ще кілька тижнів, але в якийсь момент медикаменти закінчаться. Якщо ти не можеш навіть включити світло, якщо тобі нічого запропонувати відвідувачам твоєї клініки, доведеться закрити двері", - заявив Матеу.

За словами Матеу, більше 20 тис медичних працівників в Афганістані на даний момент знаходяться без роботи або працюють, не отримуючи зарплату. Понад 7 тис цих працівників є жінками. Він також зазначив, що, якщо в країні не буде грошей для відновлення виплати заробітної плати, прихід зими може привести до "великому гуманітарної кризи".

В Афганістані ще є бажаючі евакуюватися, їх вивезе українська розвідка - Кулеба

Напередодні штаб ЗС США визнав поразку у війні в Афганістані. У Центральному командуванні США відзначили, що радили Білому дому на якийсь час залишити в Афганістані 2,5 тис військових США, але не були почуті.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета