Вантажний космічний корабель багаторазового використання Cargo Dragon від SpaceX приводнився в Атлантиці

Вантажний космічний корабель багаторазового використання Cargo Dragon американської компанії SpaceX в п'ятницю за київським часом повинен приводнився в Атлантиці, повідомляє NASA.

У четвер він успішно відстикувався від Міжнародної космічної станції. Як очікується, після відомості корабля з орбіти його спускається капсула з допомогою парашутної системи в четвер у районі 23:00 за часом Східного узбережжя США (в п'ятницю в 06:00 за Києвом) зробить м'яку посадку в Атлантиці поблизу Флориди.

В даний час він є єдиним космічним кораблем для постачання МКС, який здатний повертати вантажі на Землю.

В цілому корабель Cargo Dragon пробув в складі МКС місяць. Він був виведений на орбіту 29 серпня ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX, яка стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Через день, 30 серпня він успішно зістикувався з МКС, доставивши на станцію більше трьох тонн продовольства, а також обладнання і матеріалів для проведення наукових експериментів екіпажем станції.

Це вже 23-й політ "вантажівки" SpaceX до МКС і третя місія модифікованого варіанту корабля - Cargo Dragon 2, який здатний доставляти на МКС на 20% більше вантажу, а також може автономно стикуватися із станцією без допомоги традиційного захоплення рукою-маніпулятором Canadarm2 для подальшої прішвартовкі, як колишній варіант.

Новий вантажний корабель розрахований на п'ять польотів до МКС і назад замість трьох в рамках місій колишніх "вантажівок" Cargo Dragon. Цей корабель може залишатися на станції протягом 75 днів в порівнянні з 40 днями в попередньому варіанті.

Вантажний космічний корабель Cargo Dragon почав самостійний політ

Запуск корабля в версії Cargo Dragon 2 був здійснений в рамках другого контракту між NASA і компанією SpaceX з постачання станції. З жовтня 2012 року по серпень 2021 року компанія SpaceX здійснила 23 пуску вантажних кораблів Cargo Dragon до МКС. Один з них (в 2015 році) закінчився невдачею через аварію ракети-носія Falcon 9.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета