Франція заморозить зростання тарифів на енергоносії до весни

Уряд Франції заблокує підвищення цін на природний газ і запобігне запланованому на лютий підвищенню тарифів на електроенергію. Про це повідомив у четвер, 30 листопада, прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс.

«Що стосується природного газу та електроенергії, ми встановимо те, що я б назвав тарифним щитом. Ми збираємося захистити себе від цих підвищень тарифів», - сказав Кастекс в Феір телеканалу TF1, передає France24

За його словами, після підвищення ціни на газ для Engie на 12,6% в жовтні, подальше зростання тарифів буде зупинене до тих пір, поки світові ціни не впадуть, що має відбутися в березні або квітні.

Ціни на енергоносії в усьому світі різко зростали за останні кілька місяців, посилюючи інфляційний тиск і погрожуючи підірвати довіру споживачів. Два тижні тому французький уряд заявив, що здійснить одноразовий платіж у розмірі 100 євро (115,79 доларів США) 5,8 мільйонам домогосподарств, які отримають ваучери на електроенергію, щоб знизити витрати на зростання рахунків за електроенергію.

Місячні ціни на газ на жовтень для населення коливаються в межах 66-350% річного тарифу

Відзначимо, в Україні центральна і місцева влади підписали Меморандум про непідвищення тарифів на тепло. Детальніше читайте в матеріалі: "Тарифи на газ, електроенергію та опалення: що змінюється з 1 жовтня".


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета