У ЄС немає іншого вибору, крім як провести переговори з "Талібаном" – Боррель

ЄС не поспішає з визнанням терористичного угрупування "Талібан". Але у Європейського Союзу немає іншого вибору, крім як провести переговори з новим урядом талібів в Афганістані, і Брюссель спробує координувати свої дії з урядами країн-членів для організації дипломатичної присутності в Кабулі, заявив у вівторок високопоставлений дипломат ЄС.

Для Євросоюзу ключовою умовою офіційних відносин буде створення всеосяжного і репрезентативного перехідного уряду, говорили в ЄС

"Афганська криза не закінчилася», - глава зовнішньополітичного відомства ЄС Боррель, передає Reuters.

"Щоб мати будь-які шанси вплинути на події, у нас немає іншого вибору, окрім як взаємодіяти з талібами", - сказав Боррель, додавши, що ЄС буде підкреслювати важливість прав людини. "Може бути, це чистий оксюморон говорити про права людини, але це те, про що ми повинні запитати їх".

Офіційні відносини з "Талібаном" будуть встановлені тільки за умови, що група виконає певні умови, включаючи повагу прав людини та безперешкодний доступ працівників, які надають допомогу, говорили в Брюсселі на початку вересня.

В ООН розкритикували дії руху «Талібан» через порушення обіцянок про права людини

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Проте 4 вересня таліби захопили і цю провінцію.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета