МЗС Литви назвало помилкою договір США і Німеччини по СП-2

Голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс назвав помилкою домовленість між США і Німеччиною щодо газопроводу "Північний потік - 2". Про це повідомляє delfi.lt.

"Вважаю, що це помилка, яка може дорого коштувати" - заявив він. "Бачу можливість виправити її наданням Україні дорожньої карти по прийому в члени НАТО або відкриття газопроводу може бути використано як важіль, щоб вимагати виведення російських військ з території України", - додав Ландсбергіс.

Зупинити "Північний потік-2" вже неможливо - Байден

Раніше глави МЗС України та Польщі виступили з заявою та закликали США і Німеччину адекватно поставитися до кризи в сфері безпеки в регіоні. Україна також направила ноти в Брюссель і Берлін щодо консультацій з Єврокомісією та Німеччиною по "Північному потоку-2" після офіційного оголошення про угоду між Німеччиною і США. Згідно з угодою, Німеччина обіцяє ініціювати санкції проти РФ у разі шантажу України та використання "газу в якості зброї", а також в разі прояву інших агресивних дій. Також Німеччина буде використовувати свій вплив, щоб РФ продовжила з Україною договір на транзит газу після 2024 року. І планує призначити спецпредставника для цієї мети. Відповідні переговори повинні початися не пізніше 1 вересня.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета