Скарга Росії в ЄСПЛ проти України не має жодної перспективи – радник Офісу президента 

Міждержавна скарга Росії проти України до Європейського суду з прав людини не має жодної юридичної перспективи, вважає радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

«Керівництво Росії вирішило скористатися інструментом ЄСПЛ після того, як на конституційному рівні забезпечило собі ж абсолютну можливість не виконувати будь-яке рішення ЄСПЛ. Тобто ЄСПЛ для самої РФ в юридичному сенсі ніщо, а от у пропагандистському – все. Якщо комусь був потрібен еталон політичного цинізму – ось він у вигляді подібних дій Росії», – сказав Подоляк у коментарі виданню «Радіо Свобода». 

«З кожного телеприймача в РФ тепер щоденно істерично лунатиме перелік «звинувачень», «доказів», поданих до ЄСПЛ. Парадокс в тому, що РФ вигідна будь-яка істерія, в даному випадку негативне рішення проти РФ дозволить їм розпочати іншу пропагандистську кампанію – вже по дискредитації самого ЄСПЛ. Україна, і це ключове, точно не може відповідати за наслідки військових дій, розпочатих Росією. Це було би проти здорового глузду та міжнародно визнаних юридичних позицій», – додає він.

Як держава-окупант, Росія повністю відповідальна за ситуацію на захоплених територіях – від порушення прав людини до пограбунку економічного потенціалу, наголошує Подоляк.

«В обґрунтуванні «скарги» Росії вказується також і те, що Північно-Кримський канал нібито є основним джерелом прісної води для мешканців Криму. Якщо за більш ніж сім років окупації Криму в Генпрокуратурі Росії так і не змогли зрозуміти, які джерела прісної води в Криму основні, то залишається лише констатувати повну деградацію цієї російської інституції. Абсолютно абсурдно також і те, що Росія намагається пропхати через ЄСПЛ типову рейдерську схему: ще до розгляду скарги по суті – отримати вигоду через заходи забезпечення. Ще, напевно, ніхто не намагався використовувати ЄСПЛ саме для такої рейдерської схеми. Впевнені, це вразить європейців, але не дасть жодного шансу Росії», – зауважив політтехнолог.

Міністр юстиції України Денис Малюська також вважає, що це звернення Росії до ЄСПЛ закінчиться юридичною поразкою.

«Судячи з прес-релізу Генпрокуратури країни-агресора та їхнього ж МЗС, Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з’явиться додатковий медіа-майданчик для промивання мізків та медіа-привід. Але з юридичної точки зору – їх очікує неминуча поразка», – сказав Малюська.

ЕСПЧ поставил точку в деле незаконно осужденного Александра Рафальского

Росія звернулася до Європейського суду з прав людини з міждержавною скаргою на Україну 22 липня. Держава-агресор звинувачує Україну, зокрема, у вбивстві мирного населення у Донбасі, збитті малайзійського рейсу MH17, блокуванні питної води для Криму, «придушенні свободи слова» та «дискримінації російськомовних громадян і бізнесу».

Раніше стало відомо, що адвокати з Росії та окупованих територій подають до ЄСПЛ тисячі скарг проти України: станом на квітень подібних скарг назбиралося близько 10 тисяч. Саме через сплановані дії цих адвокатів України опинилася в трійці держав, на які найбільше скаржаться в ЄСПЛ щодо порушеннь прав людини.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета