Транзиту бути? В ЄС прокоментували угоду США та Німеччини щодо "Північного потоку-2"

Європа готова сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Так представник Єврокомісії Тім Макфі прокоментував укладення угоди США та Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2", інформує пресслужба відомства.  

Там привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил ЄС під час експлуатації газопроводів. У ЄК також назвали Україну надійним партнером в сфері газового транзиту. 

"Україна — надійна транзитна країна, і ЄС сприяв укладенню теперішньої транзитної угоди, дія якої завершується у 2024 році. Ми готові сприяти переговорам про продовження транзитної угоди", — пояснив він.

Ці домовленості обговорять країни-члени ЄС для того, щоб усі подальші заходи, які стосуються транзиту газу, були скоординовані. 

Зупинити "Північний потік-2" вже неможливо – Байден

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня. Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США до «нормальності» і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета