"ГарПок" відсудив у "Укренерго" понад 600 мільйонів гривень

Господарський суд Києва частково задовольнив позов держпідприємства "Гарантований покупець" до "НЕК" Укренерго "і вирішив стягнути на користь позивача 614 млн грн. Про це йдеться в рішенні Господарського суду міста Києва, повідомляє Finbalance.

При цьому 215,7 млн грн - частка штрафу, 193,1 млн грн - пеня, 65,65 млн грн - 3% річні, 138,9 млн грн - індекс інфляції.

Свої позовні вимоги "ГарПок" мотивував тим, що за період березень-квітень 2020 року "Укренерго" порушило договір про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

Паралельно Госпсуд Києва розглядає позов "ГарПока" до "Укренерго" про стягнення 25,7 млрд грн. При цьому "Укренерго" озвучило претензії на 2,1 млрд грн.

Тариф "Укренерго" за передачу електроенергії повинен покривати нестачу коштів "ГарПока" для виплат виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом.

За даними "ГарПока", на 20 липня заборгованість "Укренерго" перед ним, яка є джерелом розрахунків по "зеленому" тарифу, склала 18,7 млрд грн.

Тарифи на електроенергію зростуть, але обговорюються різні сценарії - енергорегулятор

Раніше повідомлялося, що липень стане останнім місяцем, коли тариф на оплату електроенергії залишається низьким - 1,68 грн/кВт-год. З 1 серпня в силу вступить оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО).

Ціна на електроенергію для населення до 1 серпня залишиться на рівні 1,68 грн за кВт-год - Кабінет міністрів продовжив механізм дії спеціальних зобов'язань (ПСО).

Докладніше про те, коли чекати на нове підвищення цін на електроенергію, і наскільки відчутним воно буде для українців, читайте в статті Сергія Следзя «До сплати останньою ланкою харчового ланцюга» у ZN.UA.


Інші новини на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжету