Разумков звернувся до американського Конгресу щодо "Північного потоку-2"

Глава ВРУ Дмитро Разумков закликав спікера Палати представників США Ненсі Пелосі продовжити санкції проти будівництва газопроводу "Північний потік-2". Відкритий лист Разумкова опублікувала пресслужба ВРУ. 

"Звертаюся до Конгресу США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили добудову і введення в експлуатацію газопроводу Північний потік-2 і, в разі необхідності, розглянути можливість введення додаткових посилених санкцій проти юридичних і фізичних осіб, залучених до будівництва", - пише Разумков. 

Він також закликав представників Конгресу не підтримувати будь-який угод щодо цього газопроводу. За його словами, такі домовленості не лише загрожуватимуть європейській енергетичній безпеці, але й становитимуть загрозу національним інтересам США та України. Глава ВРУ назвав "Північний потік-2" геополітичним проектом, на меті якого формування залежності від газу Росії. 

"Він значно звужує шляхи диверсифікації поставок енергії європейським споживачам. Північний потік-2 йде врозріз з вимогами Третього енергетичного пакета ЄС і посилює можливості для Росії зловживати своїм домінуючим становищем на європейському енергетичному ринку", — додав спікер українського парламенту.

Разумков також назвав "Північний потік" частиною агресивної політики Росії. Щоправда, в цьому випадку вона спрямована не лише проти України, але й проти всього західного світу. 

"Добудова і введення в експлуатацію цього проекту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України і потенційно проти інших європейських держав", — резюмував Разумков.

Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2"

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня. Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США до «нормальності» і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета