Серед усіх пунктів вакцинації 40% не працюють: Ляшко назвав причину

Основна відповідальність в цьому випадку лягає на регіональні департаменти охорони здоров'я.   Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що станом на сьогодні в Україні не працює 40% пунктів вакцинації. Причиною, очевидно, є нестача вакцини на місцях, позаяк глава МОЗ на своїй сторінці в Фейсбук звернувся до регіональних керівників департаментів охорони здоров’я  з вимогою організувати розвезення препарату. 

"Україна розпочала 5-й етап вакцинації від COVID-19, тим самим зробивши щеплення доступними для всіх українців віком від 18 років. Водночас, ми бачимо, що 40% створених пунктів щеплень не працюють", - сказав Ляшко. 

Він розповів про ситуацію в регіонах: 

в Закарпатській області з 213 створених кабінетів щеплень працювало лише 42, 

в Київській області - 70 з 216 пунктів,

в Івано-Франківській області - 44 зі 121, 

у Кіровоградській області - 46 зі 121,

у Хмельницькій - 28 з 80,

у Черкаській - 61 зі 143,

у Рівненській - 47 зі 122,

у Харківській - 74 зі 154,

у Миколаївській - 54 зі 108,

у Волинській - 43 з 87.

Все частіше починають надходити скарги від українців, яким відмовляють у вакцинації через брак вакцини. 

"Проте на регіональних та місцевих складах зараз перебуває 3 435 103 доз антиковідних вакцин. З яких 961 142 доз – це вакцина CoronaVac, температурний режим зберігання якої дозволяє її легко транспортувати, зберігати та використовувати у найвіддаленіших точках", – заявив Ляшко. 

Він додав, що найбільше від цього страждають, наприклад, люди похилого віку, які не можуть доїхати до найближчого центру вакцинації, який працює. 

"Я ще раз, тепер публічно, прошу регіональних очільників департаментів охорони здоров’я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу", – заявив міністр.

Усіх, хто виявив непрацюючий центр вакцинації, або ті, кому відмовили у щепленні, повинні повідомити в місцеві департаменти охорони здоров’я чи в контакт-центр (0 800 60 20 19).

У Києві відзавтра починають щеплювати вакциною Moderna

20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації. 

Нагадаємо, в Україні планують запустити вакцинацію від Covid-19 в аптеках, однак це питання поки ще перебуває на розгляді. На сьогодні в Україні працюють близько 1300 пунктів вакцинації.

За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, на сьогодні достатньо охочих вакцинуватися від коронавірусу - близько 60% дорослого населення готові зробити щеплення добровільно.

Раніше повідомлялося про те, що в Росії, Греції та Франції зобов'язали деякі категорії громадян до обов'язкової вакцинації.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета