Зупинити "Північний потік-2" вже неможливо – Байден

Але у Держдепартаменті США "Північний потік-2" все ще називають російським геополітичним злочинним проєктом. Зупинити будівництво російського "Північного потоку-2" вже неможливо, вважає президент США Джо Байден. 

"Будівництво "Північного потоку-2" завершено вже на 99%. Ідея про те, що щось буде сказано або зроблено, буде зупинено, нереальна", – сказав Байден у коментарі CNN.

Однак він додав, що мав плідні дискусії щодо російського газопроводу з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, в яких домовились, що якщо Росія завдасть шкоди Україні через запуск цієї труби, їй доведеться відповісти за це.

У Держдепартаменті США додають, що санкції не можуть вплинути на запуск газогону.

"Хоча ми продовжуємо протидіяти трубопроводу, вважаємо, що санкції не зупинять його будівництво. Крім того, вони ризикують підірвати критичний союз з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками", – заявили у Держдепартаменті.

Решение по "Северному потоку-2" будет после встречи Байдена и Зеленского — ОП

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2». Союзником України у боротьбі проти російського газопроводу може стати Польща.

Чи вдалося президенту України Володимиру Зеленському переконати німецьких можновладців змінити позицію щодо «Північного потоку-2» , читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»». Як Джо Байден повертає відносини Німеччини та США і до чого тут російський газ, читайте в статті Олексія Їжака «Байден і Меркель задекларували нові відносини» у ZN.UA.


Інші новини на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжету