США не будуть відкривати своє представництво в Єрусалимі, поки новий уряд Ізраїлю не прийме бюджет

Консульство США в Східному Єрусалимі було об'єднано з посольством під час президентства Трампа.Трамп Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відкласти відкриття консульства США в Єрусалимі до тих пір, поки новий уряд Ізраїлю не прийме бюджет, повідомляє Axios.

Як повідомляють ЗМІ, палестинські офіційні особи повідомили делегації Конгресу США, яка відвідала Рамалли два тижні тому, що консульство не буде відкрито до тих пір, поки не буде прийнятий бюджет. Джерела уточнюють, що, швидше за все, це станеться на початку листопада.

Консульство займалося відносинами з палестинцями до того, як його закрив колишній президент США Дональд Трамп. Зайняв його місце Джо Байден пообіцяв знову відкрити консульство, але йому потрібно схвалення ізраїльського уряду.

Відзначається, що консультації в Держдепі з приводу відновлення роботи консульства, включаючи питання про те, хто буде виконувати функції генерального консула, тривають і, як очікується, займуть деякий час.

Представник держдепу повідомив Axios, що США будуть "просуватися вперед в процесі відкриття" консульства в Єрусалимі.

Трамп в грудні 2017 року він заявив про визнання США Єрусалиму столицею Ізраїлю. Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, яка відкидає це рішення.

Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю столицею, в той час як палестинці бачать Східний Єрусалим столицею майбутньої палестинської держави. Статус Єрусалима довгий час залишається однією з головних проблем, які необхідно врегулювати при укладенні ізраїльсько-палестинського мирного угоди.

США і Великобританія засудили ракетні обстріли Єрусалиму

Президент США Джо Байден і король Йорданії Абдалла зустрілися у Вашингтоні, щоб обговорити ситуацію на Близькому Сході, Байден високо оцінив роль Аммана в забезпеченні стабільності в регіоні.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета