Вітренко не вірить в гарантії Німеччини по "Північному потоку-2"

Голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко прокоментував повідомлення про домовленості США і Німеччини щодо "Північного потоку-2". Він заявив про те, що третя сторона не може гарантувати транзит газу через територію України.

"Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу по території України, якщо вона його не видобуває, не подає газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але виникає питання - яка ціна цих гарантій, тому що Україна вже мала Будапештський меморандум, на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум номер 2 для нас не є чимось привабливим. Чи можна вірити, якщо хтось пообіцяє за Росію? Не можна вірити навіть тому, що Росія сама пообіцяє. Ми це проходили на практиці. Я особисто вів переговори з «Газпромом» і підписував контракт на транзит. На практиці, вони приходять на переговори і кажуть: «Ми не знаємо про що ви і з ким говорили без нас», - заявив Вітренко в інтерв'ю "Голосу Америки".

При цьому Вітренко вважає, що у Вашингтоні позицію України підтримують.

"Обидві провідні партії США - і демократи, і республіканці - підтримують нашу боротьбу проти «Північного потоку-2». Вони розуміють, що це геополітичний проект і він ніколи не повинен працювати", - каже Вітренко.

Він висловив надію на те, що США введуть санкції проти Nord Stream AG і проект буде зупинений.

"Наша позиція незмінна: «Північний потік-2» - це загроза для безпеки України та всього регіону. Це не питання компенсацій, це питання регіональної безпеки, і тому ми сподіваємося, що принцип «ніяких домовленостей про Україну без України» будуть дотримані. Також «Північний потік-2» - це геополітична зброя Кремля, тому ми не зовсім розуміємо як інші країни, особливо країни - лідери західного світу можуть домовлятися про проект Кремля", - заявив Вітренко.

Відзначимо, раніше у вівторок заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей по "Північному потоку - 2". Згідно з угодою, Німеччина зобов'язується добиватися продовження на 10 років угоди між Києвом і Москвою щодо транзиту газу. Дія даної угоди закінчується в 2024 році. Після оприлюднення угоди канцлер Німеччини Ангела Меркель подзвонила Путіну, щоб обговорити Мінські угоди і "Північний потік-2".


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета