Політичний опонент Орбана хоче провести інший референдум – про ставлення до дій уряду

В Угорщині мер столиці Будапешту і супротивник прем’єр-міністра Віктора Орбана заявив, що хоче ініціювати ще один референдум. І на ньому угорці мають дати свою оцінку діям уряду Віктора Орбана. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявив мер Ґерґей Карачонь, ліберал, який розглядає можливість кинути Орбанові виклик на виборах наступного року, ініційований ним референдум має запитати угорців про те, що вони думають про головні політичні кроки уряду Орбана, про те, як він вправляється з коронавірусною пандемією, і про суперечливі китайські інвестиції в місті, включно з планованим китайським університетом, який викликає значні суперечності.

За його словами, той референдум, який, зі свого боку, планує Орбан, має на меті лише відвернути увагу угорців від інших питань внутрішньої політики.

Раніше 21 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що планує референдум із питань «захисту дітей», щоб з’ясувати рівень підтримки суперечливого закону, що його Європейський союз і активісти вважають дискримінаційним щодо ЛГБТ.

У відеозапису, оприлюдненому в фейсбуці, Орбан звинуватив Європейську комісію, виконавчий орган ЄС, у зловживанні повноваженнями у зв’язку з тим, що вона почала юридичні процедури проти Будапешту через цей недавно ухвалений в Угорщині закон.

«Брюссель пішов у явний наступ на Угорщину останніми тижнями через цей закон… Але на кону стоїть майбутнє наших дітей, так що ми не можемо відступити в цьому питанні», – додав він про закон, який, серед іншого, забороняє використовувати в школах матеріали, що можуть розглядатися як позитивно налаштовані щодо гомосексуальності.

Орбан не уточнив, коли він планує провести референдум, і згадав лише, що на нього мають винести п’ять питань – зокрема, «Чи підтримуєте ви проведення занять із сексуальної орієнтації для молодших дітей у громадських освітніх закладах без згоди батьків?» або «Чи підтримуєте ви сприяння медичним курсам зміни гендеру для молодших дітей?».

Орбан стежив за незалежними медіа Угорщини - The Guardian

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн запропонував винести на референдум членство Угорщини в Європейському Союзі. Свою пропозицію глава відомства пов'язав з політикою прем'єра Угорщини Віктора Орбана, який вирішив провести референдум з питань сексуальної освіти дітей на тлі закону про заборону інформації про ЛГБТ.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета