У США провели трансплантацію повністю штучного серця

Команда хірургів у США провела операцію з установки повністю штучного серця, повідомляє Interesting Engineering.

Повністю механічне серце встановили хірурги Університетської лікарні Дьюка 39-річному чоловікові з серцевою недостатністю. Повідомляють, що повністю штучне серце, або TAH (totally artificial heart), забезпечує пацієнту велику свободу у пересуванні після операції.

Розробкою повністю механічного серця займалася французька компанія CARMAT. Імплант схожий на людське серце не тільки зовні, але і всередині. Він теж складається з двох шлуночкових камер і чотирьох біологічних клапанів.

Для роботи TAH необхідна спеціальна активаторна рідина, яка відтворює процес серцебиття. Вона створюється за допомогою мікронасосів у серці.

Також в ньому є два відділення, які з'єднують штучне серце з аортою - головною артерією тіла, а також легеневої артерією, яка несе кров в легені для її окислення.

Тепер пацієнт буде жити з механічним серцем, поки йому не знайдуть донора для пересадки. З таким серцем можна ходити близько 180 днів.

В Європі теж схвалили використання механічних сердець, як перехідний етап для пацієнтів у яких діагностують кінцеву серцеву недостатність.

Вчені створили життєздатні штучні легені

Нагадаємо, що французька компанія Carmat продала перше штучне серце Aeson. Штучне серце вже імплантували пацієнтові в Італії в очікуванні донорського органу.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета