Закон про "заборону ЛГБТ-пропаганди": Орбан анонсував референдум

Коли саме він відбудеться - невідомо.  Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що в країні буде проведено референдум, який буде стосуватися сексуального виховання дітей. Про це пише Reuters.

Чиновник заявив про проведення референдуму через загострення відносин між Євросоюзом та Угорщиною. Основою для цього стало прийняття закону, який обмежує поширення інформації про ЛГБТ-спільноту. Орбан вважає, що прийнятий документ дозволяє батькам самостійно вирішувати питання щодо виховання своїх дітей. 

На думку прем'єра, у Брюсселі хочуть, аби в Угорщині уроки щодо статевого виховання у садочках та школах веди представники ЛГБТ-спільноти. Хоча такого досі не звучало. 

"В останні кілька тижнів Брюссель відкрито атакував Угорщину через її закон про захист дітей. Угорські закони не дозволяють сексуальну пропаганду у дитячих садках, школах, на телебаченні та у рекламі", — наголосив Орбан.

Щодо референдуму, то туди буде винесено низку запитань, аби визначити: 

чи підтримують угорці, щоб неповнолітнім дітям у країні розʼяснювали тему сексуальної орієнтації без згоди батьків,

чи підтримують вони, щоб дітям пропонували робити операції зі зміни статі,

чи погоджуються угорці, аби контент, "який може вплинути на сексуальний розвиток дітей", демонстрували без обмежень.

Дата референдуму не називається. 

На Олімпіаді в Токіо виступить рекордна кількість ЛГБТ-спортсменів

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що через такий закон Угорщина більше не може бути членом Євросоюзу.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель не погодилась із такою радикальною позицією, але розкритикувала той факт, що новий угорський закон прирівнює інформування молоді до кримінальної діяльності, зокрема педофілії.

Детальніше про те, чим загрожує криза у взаємовідносинах ЄС і Угорщини - у статті Костянтина Федоренка "Угорщина і Євросоюз посперечалися на ЛГБТ-тематику" для ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета