Археологи розкопали пізньоантичний склеп в Росії

Команда археологів досліджувала пізньоантичний ґрунтовий склеп IV століття до нашої ери, який виявили на території сучасної Росії, повідомляє N + 1. У ньому знайшли кістки 50-річного чоловіка та інвентар для похоронного обряду.

Приблизно у VIII-VI століттях до нашої ери в ході Великої грецької колонізації на берегах Середземного і Чорного морів створювалися численні колонії. Однією з найбільших колоній була Фанагорія, яку заснували приблизно в 540 році до нашої ери.

Дослідники з Інституту археології Російської академії наук вивчили пізньоантичне поховання. Там вони виявили однокамерний ґрунтовий склеп IV століття до нашої ери, який складався з коридору і самого приміщення для поховання. А вхід в склеп був вимощений із сирцевої цегли.

Усередині археологи виявили частинки дерев'яної труни, у якій були останки 50-річного чоловіка. Довжина труни близько 185-190 сантиметрів, а ширина 40-50 сантиметрів. Під кістками скелета колись була підстилка, а біля правої гомілки, швидше за все, був ремінь із залізною пряжкою, до якого кріпився ніж довжиною близько 16,5 сантиметрів.

Ще біля скелета знайшли велику монету правителя Боспорського царства Фофорса, і шматок кременю зі збитими гранями. А біля правого плеча, за стінкою труни знайшли великі фрагменти глиняної амфори. Крім цього, археологи знайшли частину горщика, який, швидше за все, використовували як світильник.

Археологи відзначили, що гробниця була споруджена для конкретного чоловіка, а інші поховання в ній робити - не планували. Припускають, що усипальниця була зроблена спеціально для похорону важливих громадян Фанагорії.

Археологи знайшли на Кіпрі місце ритуальних бенкетів та жертвоприношень

Нагадаємо, що археологи знайшли в давньоєгипетському затонулому порту фрагмент корабля і цвинтар. Команда археологів з Єгипту і Франції виявила в затопленому місті Геракліон фрагмент військового корабля, а також останки грецького кладовища. Припускають, що грецьке кладовище було засноване в IV столітті до нашої ери.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета