Китайська вакцина Sinopharm викликає слабшу імунну реакцію на штам "дельта" – дослідження

Китайська вакцина від коронавірусу COVID-19 від Sinopharm є менш ефективною в боротьбі проти штаму "дельта", передає телеканал Channel News Asia з посиланням на результати дослідження.

Дані на основі зразків вірусу жителів Шрі-Ланки показали, що у вакцинованих спостерігається скорочення рівня антитіл в 1,38 раза при реакції на варіант "дельта" в порівнянні з дією вакцини проти первісного вигляду вірусу, виявленого в китайському місті Ухань - першому епіцентрі поширення вірусу.

Дослідження провели вчені з Університету Шрі-Джаяварденепура, Оксфордського університету за участю муніципального ради Коломбо.

Вчені з'ясували, що проти інших штамів коронавируса рівень антитіл, викликаних вакциною, знижується ще більше. Так, при реакції на штам "бета" (південноафриканський) спостерігається 10-кратне скорочення рівня антитіл. Вчені не знайшли значну різницю в рівнях антитіл до двох варіантів вірусу в сироватці крові вакцинованих і тих, хто заразився.

Дослідники в своєму звіті повідомили, що вакцина Sinopharm може індукувати реакції антитіл проти цих двох варіантів COVID-19, аналогічні тим, що виробляються після природного зараження.

Вакцина BBIBP-CorV компанії Sinopharm - цільновірусна інактивована вакцина проти COVID-19. Для повної вакцинації необхідно дві дози препарату з інтервалом в три-чотири тижні. Це одна з найбільш використовуваних вакцин в Китаї.

Крім того, Sinopharm бере участь в програмі COVAX - компанія погодилася надати до 170 млн доз своєї вакцини до середини 2022 року в рамках цієї ініціативи.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета