У Великій Британії знайшли фрагмент метеорита віком 4,6 мільярда років

Невеликий фрагмент каменю, який був виявлений на полі в Глостерширі в Великій Британії, виявився шматочком метеорита - ровесника Сонячної системи. На думку вчених, його вивчення може пролити світло на формування нашої планетної системи, повідомляє Science alert.

Метеорит сформувався десь за межами орбіти Марса. Вибитий гравітаційним впливом зі своєї споконвічної орбіти, метеорит подорожував по космосу, поки, нарешті, не впав на Землю.

Разом з тим, вчені зазначають, що сам «космічний камінь» може бути непростим метеоритом. Надалі вони мають намір вивчити його структуру, що допоможе їм визначити, як він сформувався і звідки прибув.

Вік метеорита становить 4,6 мільярда років, тобто, він сформувався з тієї ж хмари, що і Сонячна система. Планети відтоді в значній мірі змінилися, але метеорит обертався в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. Дослідження вчених показали, що його структура не ущільнилася в результаті численних зіткнень.

Падіння ж метеорита Англії викликало справжній фурор. Це був не тільки перший метеорит, знайдений тут за 30 років. Він також належить до рідкісного класу вуглецевих хондритів. Тобто, це кам'янистий метеорит, а не металевий, він був сформований в основному з вуглецю і кремнію. Такі метеорити рідше переживають проходження через атмосферу, тому їх дуже мало.

Менше 5% метеоритів, знайдених на Землі, є вуглецевими хондрити, але вони можуть надати велику кількість інформації. Так, вони багаті органічними речовинами і вчені вважають, що вони можуть підказати, яким чином органічні речовини з'явилися на Землі. Крім того, такі «космічні камені» можуть підказати, як на нашій планеті з'явилася вода.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

В Антарктиді знайшли сліди падіння метеорита віком 430 тисяч років

Раніше вчені з японського Університету Рітсумейкан вивчили фрагменти метеорита Саттерз-Мілл, який є уламками астероїда-ровесника Сонячної системи, і знайшли в них воду. Це відкриття є ще одним підтвердженням популярної гіпотези про те, що воду на нашу планету могли занести численні комети і метеорити.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета