Палата представників США проти угоди щодо "Північного потоку-2": "Коли Німеччина і Росія змовляються, за це розплачуються жителі Європи"

Члени Палати представників у США вважають, що американо-німецька угода щодо "Північного потоку-2" не вбереже країни Східної та Центральної Європи від тиску з боку Росії. Там закликали Конгрес не голосувати за цю домовленість. 

Член Палати представників від демократів, співголова Українського кокуса Конгресу США Марсі Каптур вважає, що будь-яка угода, яка не може захистити трансатлантичну безпеку або інтереси України повинна бути відхилена. 

"Конгрес розуміє головний урок історії: коли Німеччина і Росія змовляються, за це розплачуються жителі Центральної та Східної Європи", — сказала Каптур.

Вона також додала, що реалізація цього газопроводу посилить "важелі впливу" російського президента Владіміра Путіна щодо Європи та НАТО. 

Після цього Каптур нагадала про проголосовані Конгресом санкції проти "Північного потоку-2", назвавши їх "обов’язковими, а не вибірковими".

Меркель змінила точку зору по "Північному потоку-2" - Вітренко

У травні адміністрація Байдена вирішила не вводити санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівництва. «Він майже повністю добудований. Я вважаю, що вводити санкції зараз контрпродуктивно з точки зору наших європейських відносин», - наголошував тоді президент Сполучених Штатів. Водночас держсекретар Ентоні Блінкен припустив перегляд такого рішення. Санкції можуть бути запроваджені проти усієї «труби» після її добудови.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський вирушив до Берліна, щоб особисто переконати канцлерку Ангелу Меркель, президента Франка-Вальтера Штайнмаєра, а також найбільш імовірного нового канцлера – лідера ХДС Арміна Лашета змінити позицію Німеччини щодо «Північного потоку-2». А коли не переконати, то бодай отримати для країни економічні компенсації та гарантії безпеки. Чи вдалося це йому, читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»» у ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета