У Зеленського переконують, що Тупицький не повернеться на посаду глави КСУ

Попри всі намагання, Олександр Тупицький не зможе повернутися на посаду глави Конституційного суду України. Представник Володимира Зеленського у суді Федір Веніславський заявив про це під час ток-шоу на 24 каналі, зауваживши, що на повернення скандального судді не вплине навіть рішення Верховного суду. 

Він додав, що у Зеленського є "юридично стовідсоткові" важелі впливу, з допомогою яких він триматиме ситуацію під контролем. 

Веніславський також розповів про провадження, відкриті проти Тупицького. 

"Я думаю, стовідсотково там кілька вироків має бути. За моїми заявами ДБР розслідує справи щодо пана Тупицького, було оголошено підозру про злочин щодо несанкціонованого втручання в електронні телекомунікаційні системи, щодо цікавого розподілу справ, щодо неправомірності отримання заробітної плати і користування службовим автомобілем", — додав він.

Головного бухгалтера КСУ підозрюють у змові з Тупицьким - Офіс генпрокурора

Нагадаємо, наприкінці грудня Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади голови КСУ, а 27 березня - указ про скасування указу щодо призначення Тупицького суддею КСУ. У Конституційному суді укази Зеленського вважали незаконними і такими, що виходять за межі конституційних повноважень голови держави, згодом Тупицький подав позов до Верховного суду.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. Рішення КСУ поставило під загрозу електронне декларування та спровокувало в Україні конституційну кризу.

Зараз Олександр Тупицький є фігурантом декількох кримінальних проваджень, зокрема, стосовно злочину проти правосуддя і державної зради.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета