Посли назвали кількість українців в Польщі і Чехії

За кордоном проживає і працює від трьох до п'яти мільйонів українців. Такі дані представили в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ на форумі «Україна 30. Трудові ресурси».

«Щонайменше 3 млн, як максимум 5 млн осіб», - сказала директор інституту Елла Лібанова.

У той же час, в Чехії, за словами посла України в Чеській Республіці Євгена Перебийніса, проживає майже 180 тис. громадян України, які становлять чи не найбільшу нацменшину на території країни.

"За даними останнього перепису населення до української національності в Чехії віднесені понад 50 тис. осіб, це ті, які вже є громадянами Чехії, але відносять себе до української національності. Це всього 0,5% населення. У той же час, дані міграційних процесів в останні роки свідчать про те, що українці в Чеській Республіці є чи не найбільшою національною меншиною. За даними чеської статистики зараз в Чехії проживає майже 180 тис. громадян України», - сказав він, додавши, що в середньому українці в Чехії заробляють більше тисячі євро на місяць.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця розповів про те, що в Польщі працює 1,5 млн українців, і кількість трудових мігрантів з 2014 року збільшився в 2-3 рази.

За його даними, орієнтовно 600 тисяч українців офіційно платять податки до Фонду соціального страхування, а решта працюють на трудових договорах і податки не платять.

Також Дещиця повідомив, що в 2014 році в Польщі було 680 фірм, де власниками були українці, а в 2021 році таких підприємств стало вже 16000.

Крім того, зараз в Польщі навчаються близько 50 000 українських студентів, додав посол.

Рівень тіньових зарплат в Україні досяг півтрильйона гривень

Відзначимо, в першому півріччі надходження від заробітчан з-за кордону зросли на 30%. Серед країн-лідерів по відправці в Україну грошових переказів також закріпилися Росія (7%, 27,1 млн доларів), Німеччина (6%, 23,2 млн доларів) і Польща (5%, 19,7 млн доларів).


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета