В Україні вперше повідомили про підозру у піратстві: українець захопив судно в Індійському океані

В Україні вперше оголосили підозру у піратстві – її отримав українець, який у липні 2020 року захопив судно в Індійському океані, повідомляє Офіс генпрокурора. 

За даними слідства, затриманий був співробітником іноземної охоронної компанії, яка надає послуги з охорони в піратонебезпечних районах судноплавства.

Під час роботи він прибув на одне із суден під прапором Маршалових островів в західній частині Індійського океану. Зі зброєю в руках він наказав капітану змінити курс судна до порту Фуджейра та дати йому гроші. Щоб налякати людей на кораблі, зловмисник вистрелив у стелю капітанського містка, внаслідок чого частково зникло освітлення, а потім продовжував погрожувати зброєю.

Капітан судна, враховуючи небезпеку застосування вогнепальної зброї стосовно нього та членів екіпажу, віддав наказ старшому механіку перевести машину у режим маневрування, а вимоги громадянина України передав менеджерам компанії судновласника.

У результаті перемовин, через чотири дні представники судноплавної компанії надали вказівку капітану видати громадянину України 6 тисяч доларів в обмін на здачу ним зброї та розблокування роботи судна.

Кризис борьбы с пиратством

Підозрюваного затримали за статтею 446 Кримінального кодексу. У його оселі провели обшуки. Наразі для підозрюваного обирають запобіжний захід.

Детальніше про те, хто такі пірати, і звідки вони беруться, читайте у статті Олександра Коренькова "Сучасні нащадки капітана Флінта". 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета