Федерація роботодавців заявляє про корупцію під час закупівель "пакунків малюка"

Про можливі 100-мільйонні втрати бюджету під час закупівель "пакунків малюка" заявили у Федерації Роботодавців України.

Про це йдеться у пресрелізі надісланому редакції ZN.UA.

В ФРУ стверджують, що в Міністерстві допустили до торгів тільки три компанії з дев'яти, які пропонують закуповувати бебі-бокси дорожче.

"Вибрані міністерством компанії планують закуповувати "Пакунки малюка" за ціною не нижче 5500-5600 грн за "бокс". А ось учасники, яких Мінсоцполітики рекомендує дискваліфікувати, пропонують вигіднішу вартість – близько 4500 грн. Так, дискваліфікація створить можливість завищити вартість "Пакунків" і отримати неправомірну вигоду. Що призведе до втрат бюджету і розкрадання понад 100 млн грн" – стверджує член президії ФРУ Олександр Соколовський.

ФРУ вже звернулася до прем'єра Шмигаля із закликом провести аудит закупівель.

З 1 липня в Україні підвищується прожитковий мінімум, соціальні виплати також зміняться

"За наявною у ФРУ інформацією, посадові особи Міністерства соціальної політики передали вказівку закупівельній організації – ДП "УСС" – кваліфікувати та допустити до торгів тільки 3 компанії з 9. Більш того, 05.07.2021 Мінсоцполітики надало ДП "УСС" офіційного листа за підписом заступників міністра із зазначенням, які компанії варто кваліфікувати, а які – ні", – йдеться у зверненні.

У 2020 році закупівля "Пакунків малюка" не відбулась саме у зв’язку з порушеннями процедури та дискваліфікацією ряду учасників, що призвело до відміни торгів Антимонопольним комітетом України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон №1359 про відновлення закупівель товарів для "пакунку малюка" через Prozorro, пише пресслужба Офісу президента.

Закон дозволить проводити закупівлі товарів для комплектування "пакунка малюка" на відкритих аукціонах через електронну систему Prozorro для більш ефективного використання бюджетних коштів. Так, закон створить більш сприятливі умови для підтримки жінок під час вагітності та після пологів, а також для підтримки новонароджених.

Також повідомлялось, що тендер на визначення виробника бебі-боксів знову перенесли на три тижні. В офіційному представництві “Пакунок маляти” назвали причиною слабку тендерну документацію. Зокрема, Мінсоцполітики досі не може підготувати відповідне технічне завдання. У Федерації Роботодавців України переконані, що відомство свідомо затягує процес закупки “пакунків малюка” через Prozorro.

Навмисних порушень чи через некомпетентність? ZN.UA звинувачення не висуває і вироків не оголошує, бо не є ані правоохоронним органом, ані, тим більше, судовою інстанцією. Однак наполегливо рекомендує останнім звернути увагу на звіт. Детальніше - в статті Алли Котляр "Бебі-бокси. Три роки скандалів" для читачів ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета