У CША відправили до в'язниці першого з прихильників Трампа, які ввірвалися в Капітолій

У CША оголосили перший вирок у кримінальних виробництвах проти прихильників Трампа, які увірвалися в Капітолій 6 січня і поставили під загрозу підрахунок голосів вибірників. Про це повідомляє CNN.

38-річний Пол Ходкінс з Флориди, який визнав, що увірвався в палату Сенату і перешкоджав виборчій процедурі, отримав 8 місяців позбавлення волі.

Вирок виявився м'якше, ніж просив Мін'юст - півтора року позбавлення волі. Ходкінс намагався домогтися умовного терміну.

Федеральний окружний суддя Рендольф Мосс зазначив, що Ходкінс своїми діями сприяв тяжкому злочину проти демократії, увірвавшись в Капітолій «з прапором, що засвідчує його лояльність до однієї особи, а не всієї країни», але заслуговує поблажливості, бо майже відразу визнав провину і не приймав участі в насильницьких діях.

Цей вирок вважають важливим прецедентом щодо того, якими будуть рішення судів в інших аналогічних справах.

Всього звинувачення висунуті щодо близько 550 осіб, і як мінімум 230 звинувачуються за тими ж статтями, що і Ходкінс.

Відома особа нападника на поліцейських біля Капітолію

Нагадаємо, 6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Сполучені Штати, і весь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прихильники Трампа, які не визнають результатів президентських виборів, взяли штурмом будівлю Капітолію. Екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, яка витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії США і світу? Читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії« наколядували?»» у ZN.UA.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета