Безпека в Чорноморському регіоні повинна стати пріоритетом світової спільноти

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом в Грузії, заявив, що безпека в Чорноморському регіоні повинна стати пріоритетом світової спільноти. І він вважає, що саме Кримська платформа може стати важливим для цього інструментом. Про це повідомляє Офіс Президента.

«Значну увагу ми приділили сьогодні розвитку безпеки і оборонного співробітництва в Чорноморському регіоні. Повернення Чорного і Азовського морів в простір міжнародного морського права та відновлення безпеки судноплавства повинні стати пріоритетом світової спільноти. Важливим інструментом для досягнення цієї мети може стати українська ініціатива «Кримська платформа», - цитує Зеленського його прес-служба.

Президент додав, що буде радий вітати присутніх лідерів Грузії, Молдови, а також президента Європейської Ради на установчому саміті «Кримської платформи», який відбудеться в Києві 23 серпня.

Зеленський також подякував президенту Грузії за звільнення двох українських громадян - яхтсменів Юрія Хомича і Володимира Дьяченко.

«Радий, що сьогодні ми повертаємося в Україну не тільки з хорошими результатами зустрічі на вищому рівні, а й з хорошими новинами на людському рівні. А саме - повертаємося з двома нашими громадянами України, які були затримані. Я хочу окремо подякувати за допомогу і сприяння в цьому питанні президенту Саломе Зурабішвілі», - зазначив глава держави.

Президенти України, Грузії і Молдови підписали Декларацію Батумського саміту

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив про те, що запропонував президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю винести питання європейської перспективи України, Грузії і Молдови на розгляд Ради.

За його словами, відповідно до статті 49 Договору про ЄС першим кроком на шляху до членства України, Грузії і Молдови в Європейському Союзі має стати визнання європейської перспективи цих держав.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета