Рада збереться на позачергове засідання 20 липня заради реформи правосуддя

На засіданні розглянуть доопрацьовані законопроекти щодо реформи правосуддя та ОПК. Позачергове пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 20 липня. Відповідне розпорядження підписав спікер Ради Дмитро Разумков, йдеться в повідомленні апарату ВР.

"У зв'язку з вимогою Президента України... і відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України: скликати позачергове пленарне засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання на 14 годині 20 липня 2021 року", - йдеться в повідомленні.

Депутати планують розблокувати підписання законів про судову реформу, Зокрема, депутати планують розглянути чотири проекти постанов про скасування закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" ( №5068), два проекти постанов про скасування закону "Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя" (№5069), які були прийняті Верховною Радою 14 липня 2021 року.

Також для розгляду на позачерговому засіданні заплановано один проект постанови про скасування закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", прийнятого парламентом з пропозиціями Президента 13 липня.

На порядку денному три проекти постанов про скасування закону "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності" (№3822), прийнятого Радою 13 липня.

Разумков розпорядженням доручив провести позачергове засідання парламенту першому заступнику Руслану Стефанчуку.

Прес-секретар голови парламенту Ольга Туній повідомила, що протягом 20-21 липня Разумков перебуватиме в дводенній відпустці за сімейними обставинами.

Нагадаємо, в кінці червня Рада затвердила законопроект про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Закон визначає порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС і удосконалює порядок організації роботи органу. Депутати при цьому затвердили правки, рекомендовані Венеціанською комісією, які передбачають, що під час голосування при відборі членів ВККС вирішальний голос буде належати міжнародним експертам.

У середу Рада прийняла закон про Вищу раду правосуддя (ВРП), який також наділяє міжнародних експертів провідною роллю при формуванні його складу. Закон передбачає створення Етичної ради, яка буде визначати відповідність кандидата на посаду члена ВРП.

Закон містить ключову правку, яку рекомендувала Венеціанська комісія Ради Європи, про те, що жодне рішення Етичної ради не буде вважатися прийнятим, якщо за нього не проголосували щонайменше два міжнародних експерта.

Детальніше про можливі варіанти розвитку подій після остаточного прийняття законів про ВККС і ВРП читайте в статті Ірини Шиби і Михайла Жернакова "Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так".


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета