Новий театральний сезон у Києві: які прем'єри готують столичні театри

Добігає кінця театральний сезон 2020-2021 років, який більшість театрів закінчують в середині-кінці липня. У Києві тільки один театр піде на зовсім коротку перерву і, фактично, буде працювати все літо - столичний театр «Актор». Інші ж дадуть собі трохи більше часу на перепочинок і підготовку до нового сезону, в якому обіцяють представити нові, захоплюючі постановки.

На ZN.UA вийшов цикл публікацій, присвячених минулому, непростому для театрів, сезону, і планам на майбутній. Публікуємо головні прем'єри столичних театрів, які вони готують для своїх глядачів вже цієї осені.

Національний театр імені Івана Франка (старт 102 сезону 20 серпня). За словами головного режисера театру Дмитра Богомазова, новий сезон стартує з «Украденого щастя» за п'єсою Івана Франка. На вересень запланована перша прем'єра нового сезону - мюзикл «Співай, Лоло, співай», який стане ремейком постановки, що довгий час йшла в Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

Також в 102-му сезоні франківці відкриють для глядачів чимало цікавих європейських авторів - їхні твори з'являться вперше на українській сцені. Це Душан Ковачевич, відомий сербський драматург, сценарист, дипломат, творчий соратник Еміра Кустуріци (фільм "Андеграунд"). П'єсу Ковачевіча "Родован III" на сцені франківців поставить Юрій Одинокий. Ще один європейський автор - пан Тадеуш Доленга-Мостович. Твір цього знаменитого польського автора - "Кар'єра Никодима Дизми" - адаптує для української сцени режисер Дмитро Чирип'юк.

Українська класика буде представлена «Безталанною» за п'єсою Івана Карпенка-Карого.

Театр на Подолі (старт нового сезону - 5 серпня). Керівник Театру на Подолі Віталій Малахов розповів, що новий сезон відкриють відразу дві прем'єри - «Механічний апельсин» і «Ножиці». Крім того, в новому сезоні в рамках проєкту «Фантастика на сцені» покажуть «Марсіанські хроніки» Рея Бредбері. Йде також робота над «Сном літньої ночі» Шекспіра.

У роботі також «Приворотне зілля» братів Капранових, над ним уже працює режисер Сергій Павлюк.

Молодий театр (старт нового сезону - 25 серпня). Новий сезон стартує  виставою «Шинель».

Художній керівник Молодого театру, заслужений діяч мистецтв України Андрій Білоус розповів в коментарі для ZN.UA, що театр починає роботу над "Тарасом Бульбою" Гоголя, "Ідіотом" Достоєвського, "Капітанської дочкою" Пушкіна, в новому сезоні популярна актриса і телеведуча Лілія Ребрик зіграє безсмертну актрису Емілію Марті в знаменитій п'єсі Карела Чапека "Засіб Макропулоса", а легендарна Ірма Вітовська зіграє перукарку Ірину (в сучасній п'єсі про пошуки жіночого щастя).

Театр «Актор» (старт сезону - 30 серпня). Сезон в театрі відкриють виставою «Мегери» з Олексієм Вертинським в головній ролі. Художній керівник театру Слава Жила також розповів, що в театрі вже почалися репетиції дипломної вистави студентки університету імені Карпенка-Карого Юлії Кирилюк (майстерня Тамари Трунової): інсценування твору Амелі Натомб «Косметика ворога». Заслужений артист України Валерій Шалига працює над виставою «Хто бог?». Сам Жила не залишає дитячу тему і планує випустити «Попелюшку», де в ролі Мачухи побачимо Руслану Писанку. Також, в планах є інсценування творів Ольги Кобилянської.

Національна опера України (новий сезон відкриється 18 серпня). Генеральний директор-художній керівник Національної опери України Петро Чуприна розповів театральному критику Олегу Вергелісу для ZN.UA, що новий сезон стартує класикою національного репертуару - оперою «Наталка Полтавка» М. Лисенка, а 19 серпня - балетом «Лісова пісня» М. Скорульського.

На кінець жовтня запланована прем'єра містичної опери легендарного французького композитора Жака Оффенбаха «Казки Гофмана». На кінець листопада запланована прем'єра нової версії «Травіати» Дж. Верді в постановці Анатолія Солов'яненка. У театрі також сподіваються завершити балет «Красуня і чудовисько», постановку якого незадовго до своєї передчасної смерті почала Аніко Рехвіашвілі.

Франківський драмтеатр прогнозує "протестні спектаклі" біля стін Кабміну і Ради

Національний театр оперети (старт нового сезону - 18 вересня). Художній керівник театру Богдан Струтинський розповів, що наступний театральний сезон буде наповнений яскравими художніми проэктами. Режисер Максим Голенко поставить музичну виставу "Амадеус" про драму високих творчих і людських відносин двох знаменитих композиторів - Моцарта і Сальєрі. Режисер Євген Лавренчук буде працювати над оперою "Фальстаф". Сам пан Струтинський візьметься за реалізацію нової версії класичної оперети Імре Кальмана "Сільва".


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета