Кияни трохи краще оцінюють стан справ у місті, ніж в Україні - соцгрупа «Рейтинг»

Більшість столичних жителів підтримує боротьбу с МАФами. Мешканці Києва краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в Україні. Про це свідчать результати опитування, що проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 10-14 липня 2021 року.

Зазначається, що 29% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 57% – протилежної думки. Натомість 38% оцінюють стан справ у місті як правильний, 52% – як неправильний.

 

Відповідно до опитування, понад 80% підтримують заборону продажу тютюнових виробів у МАФах біля шкіл та дошкільних закладів, 69% підтримують заборону продажу алкоголю у кіосках. Противників цього – 13% і 19% відповідно.

Крім того, 74% - підтримують запровадження єдиного архітектурного стандарту для МАФів, 65% - підтримують продаж права встановлення МАФів підприємцям через конкурс у системі Prozorro. Противників цих ініціатив 13-14%).

Також понад 50% підтримують заборону встановлення МАФів вздовж основних транспортних магістралей і заборону розміщення торгових кіосків у радіусі 200 метрів від виходів зі станції метро. Третина – скоріше не підтримують такі ініціативи (32% і 36% відповідно).

Понад 90% опитаних погоджуються з тим, що підприємці повинні нести відповідальність за вивезення сміття та прибирання території навколо своїх МАФів, а також з тим, що влада повинна позбавляти дозволів на торгівлю МАФи, у разі встановлення фактів антисанітарії.

Понад дві третини опитаних (70%) погоджуються з твердженням, що зовнішній вигляд МАФів псує архітектурний вигляд міста, 23% - не погоджуються.

73% опитаних позитивно ставляться до нещодавнього звільнення від торгових кіосків 28 підземних переходів, 14% ставляться нейтрально до цієї ініціативи київської влади, 9% - негативно.

Киев с «гастролями» посетят грозы и град

Нагадаємо, що у Києві, на станції метро "Видубичі" комунальний автобус зробив невдалий маневр і наїхав на МАФ, в якому знаходилися двоє людей. Внаслідок наїзду одна людина загинула. 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета