Обстріли в Донбасі посилилися втричі - голова СММ ОБСЄ

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ), посол Яшар Халіт Чевік наголосив на посиленні порушення режиму припинення вогню на Донбасі і обмеження свободи пересування.

"Ситуація з безпекою на сході України не покращується, а виклики тільки загострюються", - наводить слова Чевіка прес-служба ОБСЄ.

Посол зазначив, що порушення режиму припинення вогню, труднощі, з якими стикається мирне населення, а також обмеження свободи пересування місії, зокрема інтенсивне і тривале глушіння сигналу її безпілотних літальних апаратів, посилилися.

"З моменту мого минулого звіту СММ зафіксувала триразове збільшення кількості порушень режиму припинення вогню", - повідомив Чевік.

За його словами, за звітний період з 21 березня по 6 червня 2021 СММ зафіксувала 25 жертв серед цивільного населення. Він додав, що приблизно 75% з них були жертвами спрацьовування хв, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів, наголосивши на необхідності "негайного прогресу у виконанні сторонами зобов'язань з протимінної діяльності".

"На закінчення глава СММ закликав сторони повернуться до застосування конструктивного підходу і на місцях, і в робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань безпеки, підкресливши, що прогрес можливий лише тоді, коли сторони візьмуть на себе відповідальність за виконання своїх зобов'язань", - йдеться в повідомленні.

Спецпредставник ОБСЄ Хайді Грау готується вийти з переговорів по Донбасу - ЗМІ

Раніше спеціальний представник глави ОБСЄ в Україні та в ТКГ Хайді Грау заявила про те, що сторони поки не продемонстрували готовності до усунення зафіксованих СММ порушень режиму припинення вогню.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета