Венеціанська комісія вивчить законопроект про перехідний період в ОРДЛО

Венеціанська комісія отримала законопроект про введення на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей правосуддя (юстиції) перехідного періоду, який направила України. Про це повідомив віце-прем'єр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков

"У середу, 7 липня, комісія отримала наш запит, про що і повідомила на своєму сайті. Очікується, що експерти підготують проект висновку, який буде затверджений на наступній пленарній сесії Венеціанської комісії в жовтні 2021", - заявив він, передає прес-служба Мінреінтеграціі.

Резніков зазначив, що запропонований Міністерством реінтеграції документ покликаний забезпечити деокупацію і безпечну реінтеграцію окупованого Донбасу.

"Наш законопроект є першим з пакету законодавчих ініціатив, які мають на меті забезпечити деокупацію і безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України і наших громадян, які зараз вимушено проживають в тимчасовій окупації", - пояснив віце-прем'єр.

Законопроект пропонує розподілити врегулювання на конфліктний і постконфліктний періоди, що дозволить державі визначити певний алгоритм дій під час реінтеграції. Також документ пропонує:

ввести елементи перехідної юстиції;

окреслити основи відновлення правосуддя на деокупованих територіях;

встановити інститут конвалідації правочинів;

створити передумови для формування кадрових резервів держслужбовців та правоохоронців на деокупованих територіях;

визначити особливості монетарної політики під час перехідного періоду.

Окупація Криму і Донбасу: дві третини українців не побачили змін у вирішенні питання при Зеленський

Нагадаємо, 2 червня 2021 Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки "Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях". Згідно з документом, уряд протягом двох місяців має підготувати законопроекти про перехідний період.

Про злочини агресора, його посібників і невідворотності покарання читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з заступником генерального прокурора України Гюндуз Мамедовим "« Саме Україна має шанс покарати РФ за військові злочини »"


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета