Байден в п'ятницю провів телефонну розмову з Путіним - Білий дім

У Білому домі повідомили про те, що в п'ятницю, 9 липня, відбулася телефонна розмова президента США Джо Байдена і Владіміра Путіна.

Відзначається, що Путін і Байден високо оцінили спільну роботу своїх відповідних груп за підсумками саміту Росія-США, який привів до одноголосного відновлення транскордонної гуманітарної допомоги Сирії сьогодні в Раді Безпеки ООН, йдеться в повідомленні Білого дому.

Байден також обговорив з Путіним кібератаки з боку злочинців, що базуються в Росії, які вплинули на Сполучені Штати та інші країни по всьому світу. Президент Байден наголосив на необхідності прийняття Росією заходів щодо припинення діяльності вимагачів, що діють в Росії, і зазначив, що він прихильний продовженню боротьби з ширшою загрозою, створюваною вимагачами.

Байден підтвердив, що Сполучені Штати зроблять будь-які необхідні дії для захисту свого народу і своєї критично важливої інфраструктури перед лицем цієї проблеми.

Мінторг США оновив санкції проти компаній з РФ

Як повідомлялося, під час саміту Байдена і Путіна в Женеві 16 червня сторони домовилися про спільні консультації, які стосуватимуться кібербезпеки.

У ніч на 3 липня повідомлялося, що компанія Kaseya зі США зазнала потенційно дуже масштабної кібератаки із застосуванням вірусу-здирника. Хакерська атака торкнулася компанії, прямо або побічно пов'язаних з Kaseya. Kaseya займається віддаленим контролем за програмами своїх клієнтів: постачальників інтернет-послуг для бізнесу.

Пізніше агентство Bloomberg з посиланням на експертів у сфері кібербезпеки повідомило, що хакери почали вимагати від Kaseya викуп в розмірі $70 млн біткоінами.

15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета