НБУ розглядає можливість відкриття своїх філій за кордоном

nbu/flickr

Національний банк опрацьовує можливість відкриття за межами України своїх філій та представництв, адже це сприятиме представленню інтересів України у фінансовій сфері за її кордонами.

Про це НБУ повідомив у відповідь на запит ЕП.

"Це поширена практика, яка використовується іншими центробанками країн світу", - зазначили у регуляторі.

Функції майбутнього представництва чи філіалу включає взаємодію з центробанками та іншими регуляторами для представлення та захисту в іноземній державі інтересів України у фінансовій сфері.

Крім того, його функціями буде донесення оперативної інформації про дії та плани НБУ з розвитку фінансового сектору, вирішення нагальних питань у взаємодії з іноземними інвесторами та сприяння розвитку торговельно-економічних зв'язків України і виконанню договорів, укладених з фінансовими регуляторами держав перебування.

Нагадуємо:

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №4367 щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках, ухвалення якого є важливою умовою в рамках програми фінансування stand-by МВФ.

Цим законом, зокрема, розширюються повноваження правління Нацбанку у частині рішень про створення та ліквідацію відокремлених підрозділів НБУ за кордоном, а також ухвалення положень цих підрозділів.

Економічна правда


Другие новости на "Економічна правда"