Влада Білорусі продовжує боротьбу з опозиційними ЗМІ: у багатьох журналістів тривають обшуки, головного редактора "Нашої Ніви" побили

Головного редактора білоруського видання "Наша Ніва" Єгора Мартиновича побили під час затримання, він отримав травму голови, повідомляє Телеграм-канал ЗМІ. 

В будинку та офісі Мартиновича провели обшуки.  Після цього, близько 10 ранку в четвер, його доправили на допит у Слідчий комітет, лише тоді журналісту викликали лікарів. Погодували Мартиновича вперше в п'ятницю. 

Сьогоднішню ніч головний редактор "Нашої Ніви" провів на Окрестіна. 

Мартиновича затримали на 72 години. Його звинувачують в "організації чи підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або в участі" в таких діях, тобто йдеться про ч. 1 ст. 342 КК Білорусі. 

ЗМІ повідомляє, що на Окрестіно в тих же умовах знаходяться головний редактор видання "Наша історія" Андрій Динько, начальник відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головний бухгалтер Ольга Ракович.

Видання NEXTA повідомляє, що силовики прийшли з обшуками в офіси та помешкання інших білоруських працівників ЗМІ. Йдеться про журналістку Onliner Анастасію Занько, редакцію газет "Ганцавiцкi час" і Лунінецького видання "Информ-прогулка", адміністратора порталу "Віртуальний Брест" Андрія Кухарчика, брестського журналіста Максима Хлібця, журналістку Тетяну Смоткіну.

Також слідчі дії тривають у редактора "Першого Регіону" Павла Дайліда. Інший редактор видання Олег Супрунюк не виходить на зв'язок.

У Білорусі проходить операція "із зачистки від радикально налаштованих осіб"редактора 

Нагадаємо,  президент Білорусі Алєксандр Лукашенко увійшов до нового списку "ворогів свободи преси", який підготувала міжнародна неурядова організація "Репортери без кордонів" (RSF). 

Після аналізу ситуації з пресою в Білорусі, RSF зазначило, що Алєксандр Лукашенко жорстоко придушує будь-яке "вільне поширення інформації".

Співробітники "Репортерів без кордонів" підкреслюють, що в Білорусі у працівників іноземних ЗМІ практично немає можливості легально працювати.

 

 


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета