Пандемія COVID-19 «виселяє» людей із великих міст — The Economist 

Центри мегаполісів стають спокійнішими. Як пандемія коронавірусу вплине на міста? Є багато прогнозів. Були припущення, що офісні працівники будуть втікати з великих міст у віддалені «містечка». Науковець Річард Флорида вважав, що деяких людей буде тягнути в далекі передмістя та сільські райони, тоді як інші залишаться вірними міським центрам, близьким до місць роботи, пише The Economist.

Ніколас Блум та Арджун Рамані зі Стенфордського університету мають кілька відповідей. Вони виявили, що пандемія змусила багатьох людей, зокрема американців виїхати з міських центрів. Але вони не виїхали надто далеко. Невидимий магніт, який прив’язує людей до великих міст, став слабшим, але не зламався.

Американський ринок нерухомості «нагрівається» ще із весни 2020 року, почасти через те, що процентні ставки впали. Згідно з індексом S&P Global, ціни на житло в квітні зросли на 14,6%. Найвища напруга саме в передмісті.

Блум та Рамані розділяють мегаполіси на центральні бізнес-райони (в межах 2 км від центру міста) та райони високої, середньої і низької щільності. Використовуючи дані веб-сайту про нерухомість Zillow, вони виявили, що ціни на житло різко зросли в найбільш віддалених районах.

Центри великих міст, таких як Нью-Йорк, спокійніші. Дані Поштової служби США свідчать про те, що люди виїхали з Манхеттена, а також з більш густонаселених районів Брукліна, Квінсу та Нью-Джерсі. Вони поїхали до «зеленіших територій».

Ймовірно, це наслідки пандемії для великих міст. «Найбільша міграція» спостерігається в центральних та густонаселених районах великих міст, а в передмістях та невеликих містах ситуація відносно стабільна.

Це може бути пов’язано з тим, що в невеликих містах працівники мають менше можливостей працювати віддалено.

При цьому багато американців взагалі не «втікали» з найбільших мегаполісів. Менші міста не бачили того напливу людей, який прогнозували деякі аналітики. Ціни на житло насправді зросли в мегаполісах, які в середньому більш густонаселені, хоча жителі великих міст виявляють все сильніше бажання жити в приватних будинках. Це свідчить про те, що COVID-19 не скасував прив’язаність людей до центрів найбільших міст. Люди все ще хочуть бути поруч з міськими центрами, можливо, їздити на роботу кілька днів на тиждень, але при цьому, вони хочуть жити за містом, резюмує видання.

The Guardian рассказывает, как «очистить разум» после пандемии

Багато офісних приміщень у містах, які стали «порожніми» внаслідок пандемії коронавірусу, можуть перетворитися на житлові будинки у найближчому майбутньому. COVID-19 є каталізатором тенденцій, які змінять глобальні міста.

Коронавірус став стимулом до перебудови міст, зокрема, деякі міські будівлі змінять своє функціональне призначення, а більша кількість вулиць у містах можуть стати пішохідними, вважає архітектор Норман Фостер.


Другие новости на "Зеркало недели (газета)"

Фото сюжета